İade Parça Toplama

Cesar Group bünyesindeki Ekomotiv markası; sigorta ve filo şirketlerinin hasarlı araçlarının yenisiyle değiştirilen parçalarının ülke genelindeki servislerden toplanması organizasyonudur.

 

Sektörün önde gelen online iade platformu olan Ekomotiv İade, servisten parçaları toplarken aracın onarım kontrolünün yapılması, ekonomik değerini sürdüren parçaların yeniden kazanılması ile mali tasarruf oluşturma ve tüm bu süreçle ilgili detaylı raporlama sağlar.

 

Ömrünü tamamlamış araçların (ÖTA) ilgili mevzuatlar kapsamında sökülerek ayrıştırılması, Oto branşında Sigorta şirketlerinin değişimini onayladığı parçaların sahadan toplanması (SİO) ve yeniden kullanılabilir parçaların tekrar tüketime kazandırılarak, istihdam, gelir ve  ülke ekonomisine katkı sağlanması amaçlanan bir sistemdir.

 

Ekomotiv bünyesinde yürütülen projelerin birincil ve temel faydası, doğal kaynakların korunarak insan ve çevre sağlığının gözetilmesidir. İkincil önemli faydası ise otomotiv sektöründe ÖTA mevzuatı kapsamında elde edilen orijinal sökme parçaların, tekrar tüketici ile buluşturulmasını sağlayarak (ekonomik ve kaliteli onarım süreçlerinin desteklenmesi) milli servetin korunması ve ülke ekonomisine artı değer yaratılmaktadır. 

İade Parça Toplama