E-Rayiç

Cesar Group  bünyesinde, 2011 yılından günümüze  Sigorta ve Otomotiv sektörlerindeki faaliyetlerine devam etmekte olup, geliştirdiği projeler ile katma değerli iş süreçleri yaratarak Otomotiv ve Sigorta Sektöründeki öncülüğünü sürdürmektedir. Filo şirketlerine araç alma ve satma aşamasında, Sigorta şirketlerine poliçe üretimi ve hasar mutabakatlarında, nihai kullanıcılara ise araç satın alma ve 2.el araçlar için değer belirlemeye yönelik tüm süreci kapsamaktadır.

 

Amacımız

 

Ülkemizdeki hasar sıklığı, artan risklerle birlikte poliçe başı ortalama hasar bedellerinin yükselmesine neden olmaktadır. Bu noktada sovtaj kapsamında değerlendirilen hasarlı araçlara ödenecek tazminat değerlerinden edilecek tasarruf sigorta ve filo şirketleri açısından gittikçe önem kazanmaktadır. Bu bağlamda rayiç değer oluşturulması sırasında kullanılacak yöntem hızlı, güvenilir, şeffaf olmalı ve maksimum tasarruf sağlamalıdır.

 

Sigorta ve Filo Şirketlerinin poliçe kapsamında motorlu kara taşıtlarının pert-total, ağır hasarlı araç uygulaması sayılmasına karar verilenlerin, marka ve hasar gözetilmeden değerlendirilmesi ile birlikte, satılmasına karar verilen tüm araçların (binek araç, hafif ticari van, kamyonet, motosiklet, kamyon, römork çekici, römork, traktör ve otobüslerin ) satılması sürecindeki işleyişi güvenli ve garantili bir yöntemle sadeleştirip, hızlandırmak ve doğru rayiç değeri elde etmek.   

 

Avantajlar

 

Rayiç belirlenmesi istenilen aracın özelliklerine, durumuna ve bulunduğu bölgeye özel olarak, hassas bir rayiç belirleme çalışması yapılır. Belirlenmiş olan rayiç bedelin sağlamasını yapmak için aynı özelliklere sahip araçlar piyasada bulunarak, bu araçların sahipleriyle de fiyat mutabakatı sağlanır. Piyasa mutabakatı sonrasında, mutabakat yapılan araçların bilgileri de eRayiç hizmeti sunulan müşterimizle, detaylı bir rapor şeklinde paylaşılır.

 

  • Tarafsızdır; hizmet tarafları Cesar için aynı önemdedir. Sadece destek hizmeti sağlar.
  • Şeffaftır; belirlenen bedeller rayiç değer formları ile firmalara sunulur.
  • Hızlıdır; sigorta/kiralama şirketi tarafından talep gelir gelmez rayiç bedel belirlenir.
  • Kayıp zamanı azaltır; farklı çalışanlar tarafından yapılan rayiç işlemlerini tek noktada toplayarak zaman tasarrufu sağlar.

     

E-Rayiç